دعا برای رفع غم و اندوه

برای اطلاع از دعا برای رفع غم و اندوه این مطلب را دنبال کنید. دعا و نیایش از بهترین شیوه های ارتباط روح انسان با خداوند متعال است.
فهرست تعبیر خواب ها بر اساس موضوع

برای اطلاع از دعا برای رفع غم و اندوه این مطلب را دنبال کنید.

دعا و نیایش از بهترین شیوه های ارتباط روح انسان با خداوند متعال است.

در اسلام، دعا کردن به درگاه پروردگار بسیار سفارش شده است. دعاها و اذکار زیادی در مورد مسائل مختلف در روایات و احادیث آورده شده است.

دستورالعمل امام رضا برای رفع غم و اندوه

هر که غم و اندوهی دارد، دو رکعت نماز بجا آورد. و در هر رکعت یک بار سوره حمد و 13 بار سوره قدر را بخواند. و هنگامی که از نماز فارغ شد، به سجده برود و بگوید:

(اللهم یا فارج الهم و کاشف الغم، و مجیب دعوة المضطرین، و رحمان الدنیا، و رحیم الاخرة، صل علی محمد و آل محمد، و ارحمنی رحمة تُطفِیءُ بها عنی غضبک و سخطک، و تغنینی بها عمن سِواک)

خداوندا ای گشاینده و زداینده (ابرهای) حزن و اندوه، و ای برطرف کننده غم و اجابت‌کننده دعای انسان‌ های مضطر و بیچاره و ای بخشاینده در دنیا، و بسیار مهربان در آخرت، بر محمد و آل محمد درود و رحمت فرست، و بر من رحم کن، رحمتی که به وسیله آن خشم و نارضایتی‌ ات نسبت به من را خاموش سازی. و مرا از غیر خودت بی‌نیاز کنی.

سپس گونه راست خود را به زمین چسبانده و بگوید:

(یامذل کل جبار عنید،و یا معزکل ذلیل، قد وحقّک بلغ المجهود منی فی امر “کذا”، ففرج عنی)

ای ذلیل‌کننده هر متکبر سرکش. و ای عزیزکننده هر خوار و ذلیلی، قسم به حق خودت که حقیقتاً درباره “فلان کار” سختی و مشقّتم به نهایت شدت رسیده (کارد به استخوانم رسیده)، پس گشایشت را نصیبم فرما.

سپس گونه چپ خویش را به زمین چسبانده، و مانند همان عبارت را بگوید. آنگاه پیشانی را به زمین بچسباند و مانند آن عبارت را بگوید، که در این صورت خداوند سبحان غم و اندوه او را بزداید و حاجتش را برآورد.

تعبیر خواب خود را بصورت آنلاین در تعبیرک، تعبیر کنید.

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
Inline Feedbacks
همه خواب ها
0
اگر تعبیر خواب رایگان میخواهید در این بخش بنویسیدx