فال حافظ آنلاین

فال حافظ
فهرست تعبیر خواب ها بر اساس موضوع

دیوان حافظ در بین ایرانیان مدت هاست منبعی مناسب برای فال است. تیم تعبیرک علاوه بر خدماتی همچون تعبیر خواب و استخاره با قرآن، فال حافظ را نیز ازائه می دهد.

فال حافظ یکی از روش‌های معروف و متداول در فرهنگ ایرانی است که براساس شعرهای حافظ، شاعر بزرگ ایرانی، انجام می‌شود. این روش به عنوان یک فرم تفکر معروف در فرهنگ ایرانی به شمار می‌آید و برخی معتقدند که می‌تواند برای پیدا کردن راهنمایی، ترکیبات نمادین، و تعبیر در مورد زندگی روزمره مفید باشد.

روش انجام فال حافظ به این صورت است: شخصی که می‌خواهد فال حافظ بگیرد، کتاب حافظ را به صورت تصادفی باز می‌کند و یک بیت از شعر حافظ را انتخاب می‌کند. سپس این بیت را خوانده و به سوال یا مسئله‌ای که در ذهن دارد فکر می‌کند. بر اساس شعر انتخابی و مسئله مورد نظر، شخص سعی می‌کند تا تفسیری مناسب برای حالت و وضعیتش از شعر ارائه دهد. این تفسیر ممکن است به صورت متناسب با شعر انتخابی یا نمادهایی که در آن وجود دارد، انجام شود.

هرچند که فال حافظ به عنوان یک روش خواندن سرنوشت و پیشگویی در فرهنگ ایرانی بسیار محبوب است،

حافظ یکی از شاعران قدیمی و پر آوازه ایرانی است که امروزه همه کس او را می شناسند.
و حتی از زمان های بسیار دور از کتاب حافظ در مناسبت ها و گردهمایی ها برای فال استفاده می کردند که این کار به صورت انگشتی یا دستی توسط یکی از بزرگان جمع انجام می شد.

گرفتن فال در گذشته کار هر فردی نبوده و فقط انسان های عاقل و دارای علم این امر را انجام می دادند که می توانستند از معانی و تفسیر آن به طور کامل پی ببرند؛ همچنین افرادی باید دارای روحیات معنوی و عرفانی خاصی می بودند

با تعبیرک همراه باشید

شرایط برای گرفتن فال

  • دل پاک و صاف
  • کسانی که به فال اعتقاد ندارند فالی نگیرند
  • نیت درست

ابتدا متن زیر را بخوانید.

ای حافظ شیرازی
تو کاشف هر رازی
به حق شاخ نباتت
به حق جام شرابت
منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

برای اینکه به نتیجه درستی برسید باید خالصانه نیت کنید. سپس روی دکمه گرفتن فال حافظ کلیک کنید تا فال شما اعلام شود.

امروزه کسی نیست که دیوان حافظ، شاهکار لسان الغیب ادبیات فارسی ،حافظ شیرازی را نشناسد.

بخصوص برای ما ایرانیان که دیوان حافظ فقط یک کتاب ساده نیست بلکه بخشی از فرهنگ و تمدن ماست  و در هر خانه ای می توان یک جلد از این کتاب را پیدا کرد.

فال حافظ آنلاین

از روزگار های بسیار دور مرسوم بوده است که در روز های خاص مانند عید نوروز و شب یلدا و حتی در دورهمی های خانوادگی در کنار بزم و شادی یکی از کار های رایج گرفتن فال حافظ بوده است.

به این صورت که کسی از بین جمع که معمولا بزرگ خاندان است دیوان حافظ را بر میدارد و برای دیگر اعضای خانواده فال می گیرد.

پس این خود نشان می دهد که ایرانیان از گذشتگان بسیار دور دیوان حافظ را فقط به دید یک کتاب که درون آن غزلیات مختلف وجود دارد نمی دیدند

بلکه بر خط به خط نوشته های دیوان حافظ اعتقاد داشتند و فال حافظ و دیوان حافظ ریشه در اعتقادات ما ایرانیان دارد و جزئی جدا ناپذیر از فرهنگ و اعتقادات ماست.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در دیوان حافظ تمامی شعر ها فقط به صورت فارسی نیستند بلکه در بخش هایی از این دیوان شعر هایی وجود دارد  ترکیبی از فارسی و عربی است.

حتی در بخش هایی از این کتاب شعر های تماما عربی وجود دارد که به زیباترین صورت سروده شده اند.

آیا فال حافظ واقعیت دارد؟

حتما اشخاصی را دیده اید که وقتی می خواهند کاری را شروع کنند به سراغ فال حافظ می روند تا خیالشان از نتیجه کارشان راحت باشد.

یا در ایام عید نوروز یا در شب یلدا حتما دیده اید که تمامی حاضرین با ذوق و شوق به فال خود گوش می دهند و دوست دارند بدانند که فال حافظ به آن ها چه می گوید؟!

پس می بیند که فال حافظ تاثیر زیادی بر مخاطبینش دارد و تمامی کسانی که فال حافظ می گیرند به آن اعتقاد دارند.

حال برمیگردیم به این بحث که آیا فال حافظ امری واقعی است یا اینکه یک جنبه خیالی و غیر واقعی که فقط برای سرگرمیست.

در اشعار دیوان حافظ تمامی شعر ها یک جبنه مثبت و سرشار از انرژی دارند که همین جنبه مثبت می تواند

به شونده احساس خوبی را منتقل کند و باعث شود که شنونده اراده و انرژیش چند برابر شود و به سمت خوبی ها و مسیر های درست برود.

با این تفاصیل چرا باید فال را فقط یک جنبه خیالی بدانیم وقتی می تواند روی مخاطب به این خوبی تاثیر بگذارد و مخاطب را به سمت و سویی ببرد که حتی زندگیش تغییرکند.

گرفتن فال حافظ نه تنها کار بیهوده ای نیست بلکه هیچگاه نباید به آن به دید یک سرگرمی و یک موضوع خیال نگاه کرد.

بلکه باید از تمامی درس های مثبتی که خط به خط در اشعار این دیوان وجود دارد به درستی استفاده کرد و انرژی های مثبت در این اشعار را به زندگی وارد کرد.

حتی در شرع و دین نیز هیچگاه درباره اشتباه بودن یا کار بدی یا حرام بودن فال حافظ سخنی بیان نشده است.

بسیاری هم بر این باور هستند که چون حافظ در همان دوران کودکی حافظ کل قرآن بوده است نور خداوند را در دلش دارد و می تواند از اسرار الهی پرده بردارد و درباره آینده اشخاص مختلف سخن بگوید.

چگونه باید به درستی فال بگیریم؟

این موضوع برای هیچ کس پوشیده نیست که هر چیزی آداب و روش درست خود را دارد فال گرفتن نیز اینگونه است.

اگر می خواهید وقتی فال می گیرید به یک نتیجه درست و قطعی برسید حتما باید آداب درست فال گرفتن را رعایت کنید تا به نزدیکترین نتیجه مربوط به خودتان برسید.

معمولا کسی فال را می گرد که بزرگ خانواده و ریش سفیده خانواده باشد و فرد عالمی باشد که بتواند علاوه بر خواندن اشعار به خوبی آن ها را نسبت به احوالات شما تفسیر کند.
ولی به طور کلی آداب فال گرفتن به صورت زیر است:

1-نیت 

همانطور که شاید همه شما به خوبی بدانید اولین قدم در گرفتن یک فال خوب نیت کردن است و نیت باید از ته دل باشد

پس اگر به هر دلیلی به گرفتن فال اعتقادی ندارید بیخود وقت خود را تلف نکنید زیرا شما اولین آداب فال که نیت درست و پاک و خالص و از ته دل است را ندارید و پس صد درصد فال شما نتیجه درستی نخواهد داشت.

نکته دیگری که باید در نیت کردن رعایت کنید این است که دقیق مشخص کنید که درباره چه موضوعی می خواهید فال بگیرید.

برای مثال اگه می خواهید در زندگیتان تغییراتی ایجاد کنید و نگران نتایج این تاثیرات هستید حتما به صورت دقیق و جزئی درباره همین موضوع نیت کنید و نیت نباید کلی باشد.

2-فاتحه بخوانید:

دومین مرحله از آداب فال گرفتن فاتحه برای حافظ شیرازی است شاید این مرحله یک مرحله واجب نباشد ولی باعث می شود که نتیجه فال شما دقیق تر باشد و از طرفی یک کار خیر هم کرده اید و برای شادی روح حافظ شیرازی فاتحه خوانده اید در این مرحله اگر وضو نیز داشته باشید بسیار بهتر است و کار شما را چندین برابر بهتر می کند.

3-قسم:

در این مرحله از آداب فال گرفتن شخصی که می خواد فال بگیرد باید حافظ را قسم دهد که فال خوبی را برای او قرار دهد.

این مرحله را هر کس با نحوه بیان خاص خود انجام می دهد ولی جمله متداول برای این مرحله  این است که بگویی ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی.

البته اینکه دقیقا این جمله را بگید اصلا واجب نیست و این به خودتان بستگی دارد که چگونه دوست دارید این مرحله را بیان کنید.

4- کتاب:

بعد از اینکه شخصی که میخواد فال بگیرد مراحل را مرحله به مرحله انجام داد نوبت به کتاب دیوان شعر حافظ می رسد.

در این مرحله فال گیرنده چشمان خود را می‌بندد و کتاب را با دست چپ گرفته و با انگشتان دست راست صفحه‌ای را تصادفی باز می‌کند.

البته این مرحله را می توان به صورت های مختلف دیگر نیز انجام داد برای مثال بعضی ها این کار را به فرد بزرگ خاندان خود می سپارند یا به کودکی می سپارند (به دلیل پاکی ) در هر صورت هر چه این مرحله با خلوص نیت تر انجام شود بهتر است.

5-فال:

بعد از این که شخصی که می خواهد فال بگیرد صفحه کتاب را باز می کند صفحه سمت راست را انتخاب کرده و غزل بالای صفحه پاسخ فال اوست و می تواند در بین ابیات این غزل به جواب نیتی که کرده است برسد.

اگر جواب نیتش را در این غزل پیدا نکرد باید به غزل بعدی برود که به آن غزل شاهد می گویند.

و این نکته را هیچگاه فراموش نکنید که برای یک نیت چند بار فال نگیرید زیرا با اینکار هیچ وقت نمی توانید به تعبیر درستی برسید.

مقالات مرتبط

3.1 14 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از

437 نظرات
Inline Feedbacks
همه خواب ها
437
0
اگر تعبیر خواب رایگان میخواهید در این بخش بنویسیدx